דיקור סיני

מה זה בכלל?

הדיקור הסיני הוא שיטת טיפול עתיקה שמיום ליום, במיוחד לאחר תקופת הקורונה, קיבלה יותר ויותר לגיטימציה בקרב העולם המודרני.

ארגון הבריאות העולמי מצא שדיקור סיני היא שיטה יעילה לטיפול בכמאה בעיות בריאות שונות כגון: הפגת מתח וחרדה, כאבי שרירים, בעיות הורמונליות, פוסט טראומה, דלקות פרקים וגידים שונות, גלי חום בגיל הבלות, הריון וטרום הריון, בעיות פוריות ועוד.

דיקור הסיני היא שיטת טיפול מעולה לבעיות שנובעות מהמעמסה הכבדה של חיי היום יום והדרישות של העולם המודרני בניהם לחצים שמובילים לכאבי ראש ומיגרנות ואף לכאבי שרירים.

טיפול הדיקור הסיני אף הוכח כיעיל אל מול בעיות הורמונליות, בעיות פוריות ובעיות במערכת העיכול. הדיקור יכול לשמש גם כטיפול מניעה לשפעת ויעיל לחיזוק המערכת החיסונית.

בדיקור סיני אנו משתמשים את נקודות הדיקור כדי לסייע לגוף ביכולת הריפוי העצמית שלו. הטיפול יכול להתמקד בבעיה חמורה וחריפה שצצה לאחרונה או לחילופין בבעיה כרונית וארוכת טווח הפוגעת באיכות חיים באופן יומיומי.

 

דיקור סיני להפגת סטרס, מתח נפשי וחרדה.

בגוף שלנו קיימות יותר מ-400 נקודות דיקור, לכל נקודה תפקיד שונה. מעבר לתפקידה של כל נקודת דיקור, דיקור סיני הוכח כמסייע בהפגת תחושת סטרס ומתח בגוף על ידי עידוד שחרור האנדורפינים.

אנדורפינים הם נוגדי כאב טבעיים המסייעים לנו לשיפור מצב הרוח וההרגשה הכללית וכסיוע לחיזוק המערכת החיסונית המשלימה. המערכת החיסונית המשלימה הינה חלק פעיל בתוך מערכת החיסון שמתחילה לעבוד כשהגוף מותקף ע”י חיידקים ומחוללי מחלה אחרים.

חשוב לדעת שהנקודות לדיקור הסיני הם לא בהכרח במקומות בהן הופיע הכואב. לעיתים קרובות בוחר המטפל להשתמש בנקודות רחוקות, כדי להקל על כאב במקום אחד באמצעות נקודה רחוקה אחרת.

שיטת הדיקור הזאת מתבססת על איזון הגוף באמצעות טכניקות של שיקוף והדמית הגפיים למערכות שונות בגוף. לעיתים קרובות המטפל אף יעדיף לדקור מקום רחוק מאזור הפגיעה שהוא אזור רגיש ובכך להקטין משמעותית את רגש הכאב במקום הפגוע.

כיצד מתבצע תהליך הטיפול בדיקור סיני?

הטיפול בדיקור סיני נעשה כשהמטופל שוכב או בתנוחה נוחה אחרת. מומלץ לבוא לטיפול בלבוש בגדים נוחים ורחבים כדי לאפשר גישה לנקודות הדיקור השונות. הטיפול בדיקור סיני ובחירת הנקודות מותאמים לכל מטופל באופן אישי.

המחטים בהם נעשה שימוש הינן דקות מאוד, סטריליות וחד-פעמיות. מספר המחטים בטיפול משתנה בהתאם לאופי הבעיה, ויכול לנוע בין מחט אחת ל20 מחטים או יותר במקרים מסוימים.

דיקור סיני עצמו אינו כואב, אבל ייתכן שבמהלך הטיפול יופיעו תחושות כמו זרם חשמלי, חום, נימול, כבדות או עקצוץ באזור הדיקור או באזור בו מתמקד הטיפול.

ניתן להרחיב את טיפול הדיקור הסיני לטיפול דיקור פלוס – טיפול שאורך כ-45 ומשלב מגוון שיטות בנוסף לדיקור  כמו נקודות לחיצה, כוסות רוח, נרות הופי, שילוב של צמחי מרפא ועוד. מטרת דיקור פלוס להתמקד בבעיה עם מגוון שיטות שיסייעו לטיפול ותחושת הקלה מהירה יותר.

מהו פרק הזמן הנדרש לטיפול בדיקור סיני?

משך זמן הטיפול הוא כ-20 דקות עד חצי שעה. הדיקור הסיני כשלעצמו הוא טיפול מאוד יעיל וניתן לראות תוצאות מעולות ושיפור בבעיה החל מהטיפולים הראשונים. הטיפול בדיקור סיני מתאים לכלל האוכלוסייה, בין האנשים שמגיעים לדיקור למשל: אנשים הסובלים מבעיה כרונית, אנשי עסקים שעומדים תחת מעמסת לחץ , אימהות, סטודנטים ועוד.

שיטת הטיפול הסינית נותנת מענה למגוון בעיות
ומוכיחה את עצמה למעל 2000 שנה.
רבים נוטים לפנות לרפואה הסינית רק כאשר
הרפואה המודרנית לא מצליחה למצוא פתרון לבעיה.
אם חווית או נתקלת במצב רפואי או נפשי אני כאן בשבילך.

צור קשר לייעוץ ראשוני

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

קו הפרדה עלה

שיטת הטיפול הסינית נותנת מענה למגוון בעיות
ומוכיחה את עצמה למעל 2000 שנה.
רבים נוטים לפנות לרפואה הסינית רק כאשר
הרפואה המודרנית לא מצליחה למצוא פתרון לבעיה.
אם חווית או נתקלת במצב רפואי או נפשי אני כאן בשבילך.

צור קשר לייעוץ ראשוני

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

קו הפרדה עלה

טיפולים נוספים

קו הפרדה עלה
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן